Wymiana do USA jest w Twoim zasięgu!

Czy jesteś uczniem szkoły średniej? Czy pragniesz przetestować swoje umiejętności językowe, przeżyć niezapomnianą przygodę oraz sprawdzić się w nowym środowisku? Rok szkolny w USA to nieuchronna okazja. W dalszej części wyjaśniamy, kto ma możliwość wyjazdu na wymianę do Stanów Zjednoczonych oraz jakie korzyści z tego płyną.

Na czym polega wymiana uczniowska do USA?

Wymiana uczniowska do USA to program skierowany do uczniów szkół średnich, którzy chcą spędzić rok w Stanach Zjednoczonych. W trakcie pobytu w USA uczeń nie traci roku szkolnego. Przeciwnie, uczęszcza na zajęcia w amerykańskiej szkole (liceum – high school) i jest oceniany według tamtejszego systemu – uzyskane wyniki i dyplom są uznawane przez polskie szkoły. W rezultacie rok szkolny w USA to ekscytująca przygoda i sposób na wszechstronny rozwój, w tym zwłaszcza językowy.

Uczniowska wymiana do USA nie jest nowością – to program realizowany od wielu lat. Nie jest też mrzonką – co roku setki polskich uczniów szkół średnich spełnia marzenia o nauce w Ameryce. Taki wyjazd jest również w Twoim zasięgu! Masz pytania? Chcesz się upewnić, że spełniasz kryteria? Firma Angloville to doświadczony organizator takich wyjazdów – na podanej stronie znajdziesz rzetelne i wyczerpujące informacje.

Dla kogo jest przeznaczona wymiana szkolna do USA?

Wymiana uczniów do USA jest dedykowana określonej grupie młodych ludzi. Jeżeli chcesz spędzić fascynujący rok na terenie Stanów Zjednoczonych, w pierwszej kolejności musisz się upewnić, że spełniasz podstawowe wymogi – trzy podstawowe kryteria to:

  • wiek – wymiany do liceum w USA są przeznaczone dla osób w wieku od 15 do 18,5 lat;
  • znajomość języka angielskiego – musisz posługiwać się językiem angielskim w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację (poziom B1/B2);
  • dojrzałość emocjonalna – mimo że w USA otrzymasz wsparcie m.in. rodziny goszczącej, musisz przygotować się na rozłąkę z bliskimi.
Przeczytaj także:  Odkryj Zalety Lotniska Kraków-Balice

Znaczenie mają też Twoje aktualne wyniki w nauce. Wymiana do liceum w USA jest stworzona dla osób, które nie mają problemów z przyswajaniem wiedzy. Powód jest prosty – występują pewne różnice w podstawie programowej.

Co zapewnia wymiana do USA?

Aby spędzić rok szkolny w USA, trzeba dopełnić formalności i zorganizować wyjazd. Jednak ten wysiłek się opłaca – korzyści płynących z wymiany szkolnej do Stanów Zjednoczonych jest wiele. Podstawowa kwestia to rozwój umiejętności językowych. Codzienny kontakt z językiem angielskim spowoduje, że szybko zauważysz postępy – każdego dnia Twoje słownictwo będzie się wzbogacać, swobodniej będziesz też posługiwać się różnymi konstrukcjami gramatycznymi. Sprawdź czy kursy języka angielskiego będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Wyjazd szkolny do Stanów Zjednoczonych stanowi także świetne przygotowanie, jeśli rozważasz studia na uczelni anglojęzycznej. W ten sposób będziesz mógł/a sprawdzić, czy faktycznie wybór takiej uczelni będzie najlepszą decyzją. Czy planujesz zdobyć wykształcenie w dziedzinie amerykanistyki? Wyjazd do USA gwarantuje nie tylko kontakt z osobami mówiącymi w ojczystym języku, ale również pozwala na poznanie tej części świata oraz różnych kultur. To niezastąpione doświadczenie.

Po stronie zalet spędzenia roku szkolnego w USA trzeba też wskazać na rozwój osobisty. Wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych, masz szansę stać się osobą bardziej samodzielną niż dotychczas.

Przewiń na górę